gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sanatta Kısa Kısa -
-

Shlomo Mintz 23. Uluslararası İzmir Festivali’nde

13 Haziran –18 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek olan 23. Uluslararası İzmir Festivali, 27 Haziran Cumartesi akşamı keman sanatçısı Shlomo Mintz’i, Viyolacı ve Şef Yuri Bashmet ile Moskova Solistleri eşliğinde ağırlayacak. Konser vefat eden eski İzmir Belediye Başkanı Ahmet Piriştina anısına Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

 “İstanbul Aşıklarına”

Deyim Sanat Galerisi 25. kuruluş yılı kutlamaları kapsamında, 3-30 Haziran  tarihleri arasında  “İstanbul Aşıklarına” adlı karma resim ve heykel sergisine ev sahipliği yapıyor. Aralarında Yusuf Özsarfati, Ümmet Karaca, Ömer Muz, Şükrü Çağlayan, Saim Dursun, Sema Çulam, Ünsal  Toker,  Ali Atmaca, Bedri Baykam, İbrahim Safi, İsmet Doğan  ve Bihrat Mavitan  gibi isimlerin bulunduğu çok sayıda sanatçının İstanbul ile ilgili eserleri sanat severleri bekliyor. Sergide ayrıca Nizam Güner ve Sevgi Çağal’ın bronz heykelleri de görülebilir. Tel: 0212 286 21 83

 

2. Galata Tasarım Festivali devam ediyor

Bu sene 9-12 Haziran tarihlerinde ikincisi düzenlenen Galata Tasarım Festivali, meraklılarını saat 11.00- 22.00 arasında Kuledibi’nde ağırlıyor. Endustriyel tasarım-ev tekstili-ayakkabı-seramik-cam-şapka-çanta-aksesuar-keçe-kağıt-tekstil gibi dallarda 70’den fazla tasarımcının 1000 kadar tasarım ile katıldığı etkinlikte, dekoratör/ressam Şeli Kohen çocuklar için düzenlenen sanatsal içerikli work-shoplar da yer alırken, mimar/takı tasarımcısı Sabrina Fresko, moebius takıları ve takılabilir heykellerini sergiliyor. Ayrıca, 11 Haziran Perşembe günü saat 14.00’dan itibaren Simya Galeri takı sanatçılarının kendi tasarımları olan ve İstanbul simgeleri taşıyan akçelerle oluşturdukları büyük kolyeyi de galerinin standında görebilirsiniz

 

Can Yayınları’ndan iki yeni kitap

Özgürlük İçin

Ünlü yazar Marc Levy, Ayça Sezen’in dilimize çevirdiği son kitabında, Alman işgali altındaki Fransa’dan gerçekçi bir kesit sunuyor okurlarına. Anne-babaları toplama kampına gönderilen iki Yahudi kardeşin Güney Fransa’daki direniş hareketine katılmalarıyla başlayan hikâye, yaşları on beş ile yirmi arasında değişen gençlerin verdikleri yaşam mücadelesini, eylemlerini, acılarını, yalnızlıklarını, hayal kırıklıklarını anlatıyor.

Brandes’in Kararı

Katalan yazar Eduard Márquez, üslubunun tüm özelliklerini taşıyan bu yoğun ve lirik romanında, insan belleğinin sınırlarını sorguluyor. 2005 Octavi Pellissa ödülünü kazandığı bu kitabında yazar, olayın kahramanı ressam Brandes’in kişiliğinde aslında Fransız ressam Georges Braque’ın yaşadığı bir şantaj olayını anlatırken, olayların akışı içinde Nazilerin gerçekleştirdiği inanılmaz sanat eserleri soygununu da gözler önüne seriyor. Romanı İnci Kut Türkçe’ye kazandırdı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008