gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Abbas: “Ahmedinecad’ın sözleri bizi bağlamaz”
Abbas: “Ahmedinecad’ın sözleri bizi bağlamaz”

Filistin Yönetimi Başkanı Mahmud Abbas, İtalyan haber kanalı RAI’yle yaptığı bir söyleşide, İran Cumhurbaşkanı Ahmedinecad’ın, Filistin adına konuşma yetkisinin olmadığını belirtti.

İsrail’in önde gelen haber sitelerinden Ynet’in haberine göre Abbas, RAI’nin, Durban II Konferansı’nda İran Cumhurbaşkanı’nın İsrail karşıtı sözleri ile ilgili sorularını da yanıtladı. Filistin Lideri Abbas, Ahmedinecad’ın konferans sırasındaki tutumunun Filistin açısından destekleyici olmadığını, İran Cumhurbaşkanı’na onların adına konuşma yetkisinin verilmediğini belirtti. Sadece Filistin Yönetimi’nin Filistin halkını temsil edebileceğini söyleyen Abbas, İsrail’i kabul ettiklerini ve amaçlarının İsrail’in yanında yaşayacak bağımsız bir ‘Filistin Devleti’ kurmak olduğunu vurguladı.

Abbas görüşmesinde, ay sonunda Amerika Başkanı Obama’ya yapacağı ziyaret konusunda da bilgi verdi. Obama’nın bugüne kadarki tutumunun cesaret verici olduğunu söyleyen Abbas, Amerika Başkanı’nın, Ortadoğu’da barış için, Filistin probleminin öncelikle halledilmesi gerektiğine ve “İki devlet çözümü”ne inandığını belirtti.

Abbas ayrıca, Filistin Yönetimi, Mısır, Ürdün ve Suudi Arabistan’ın bir araya gelerek Arap Barış Girişimi’nde değişiklik yapmayı planladıkları haberini de yalanladı. Belirsiz Filistin kaynaklarının Londra’daki al-Quda al-Arabî Gazetesi’ne bildirdiği haberde daha esnek yeni bir planın oluşturulacağı bildirilmişti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008