gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
“Türk Yahudi Toplumu Hakkında Algıyı İyileştirme Projesi” başlıyor
Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu “Demokrasi ve İnsan Hakları için Avrupa Aracı (DIHAA)” programı tarafından desteklenen ve Beyoğlu Musevi Hahamhanesi Vakfı tarafından gerçekleştirilmekte olan “Türk Yahudi Toplumu Hakkında Algıyı İyileştirme Projesi” Beşiktaş Sanat Galerisi’nde açılacak bir fotoğraf sergisiyle ile başlıyor

Bir yıl süreyle devam edecek olan “Türk Yahudi Toplumu Hakkında Algıyı İyileştirme Projesi” kapsamında  Türk Yahudilerinin geniş toplumda nasıl algılandığını gösteren Türkiye çapında yapılacak bir araştırma gerçekleştirilecek. İstanbul içinde üniversiteler ile birlikte çalışarak üniversite ortamında seminer ve paneller düzenleyerek Türk Yahudiliği ile ilgili konular sunulacak. İlahiyat fakülteleri son sınıf öğrenci ve hocalarını cemaat mekânlarına ve özellikle sinagoglara davet ederek Yahudi dini ve Türk Yahudileri ile ilgili bilgi aktarılacak. On ay boyunca her ay bir kez Galata yöresinde Yahudi Kültür Turları organize edilecek, İzmir ve Bursa illerinde sergi ve kültür faaliyetleri düzenlenecek. Ayrıca İnternet ortamında bilgi paylaşımı imkânını geliştirecek yapıyı oluşturmak amaçlanıyor.

Proje, 29 Nisan günü İsrail’de faaliyet gösteren“Academy for Geographic Photography” fotoğraf okulu öğrencilerinin 2008 yılında, bir hafta boyunca İstanbul’un dört bir yanında çekmiş oldukları fotoğrafların arasından Türk Yahudileri’ ne ait mekânlarını içeren fotoğraflardan oluşan, “Türk Yahudilerine Dışarıdan Bakış Fotoğraf Sergisi” başlıklı bir sergiyle başlıyor.

29 Nisan – 17 Mayıs  tarihleri arasında izlenebilecek olan serginin açılış gününde “Türk Yahudi Toplumu Hakkında Algıyı İyileştirme Projesi”nin de tanıtımı yapılacak.  Sergi Beşiktaş Belediyesi Merkez Binası giriş katında bulunan Beşiktaş Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluşacak.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008