gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Mısır Nasrallah için tutuklama yetkisi istedi
Mısır Nasrallah için tutuklama yetkisi istedi
Kahire’de silah kaçakçılığına karşı açılan davada, kaçakçılıkla doğrudan iletişimde olduğu belirtilen Hizbullah liderinin ismi de iddianamede yer aldı

Mısırlılar son günlerde ülkede ve Gazze Şeridi’nde teröre yataklık eden faaliyetlere karşı mücadelesini arttırdı. Kahire resmi olarak Hizbullah örgütüyle ilişkisinden şüphelenilen düzinelerce eylemciyi tutukladı. Ülkede terörist saldırı yapmayı planlayan militanlarla ilgili şüpheler araştırılıyor. Savunma yetkilileri Hizbullah üyelerinin Sina’daki İsrailli hedeflere de saldırı yapmayı planladığını belirtti.

Hizbullah lideri Hasan Nasrallah, Gazze’ye silah kaçırırken yakalanan kaçakçılardan birinin kendi eylemcilerinden olduğunu ama adamlarının Mısır topraklarına bir saldırı planlamadığını belirtti.

Resmi Mısır kaynaklarına göre, “Nasrallah’ın konuşması, Mısır’da faaliyette olan Hizbullah hücresiyle doğrudan ilişkide olduğunu kanıtlamakta, bu yüzden ismi Kahire’de açılan davaya sunulan iddianamede yer almalıdır.”

Bu arada, El-Arabiye televizyonunun haber kanalı, Mısırlı parlamenterlerin ve hukukçuların, Hizbullah liderinin konuşmasından ve hücre üyelerinin tutuklanmasından sonra Nasrallah için uluslararası bir tutuklama kararı çıkarılması isteğinde bulunduklarını bildirdi.

Yetkili bir kaynak Mısır’da günlük yayınlanan al-Ahram’a verdiği demeçte “Nasrallah’ın açıklaması ve Mısır’daki Hizbullah hücresini yönlendirdiğini itiraf etmesi, ayrıca hücrenin mali destekçisi ve teşvikçisi olduğu gerçeği onu davalıların arasına katmaktadır. Nasrallah ayrıca Hizbullah ile işbirliği yapan ajanları olduğunu kabul etmiştir,” dedi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008