gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
YSK özlenen kütüphaneye kavuştu
YSK özlenen kütüphaneye kavuştu
Merhum Başkan Selim Pinhas’ın anısına yapılan Yıldırımspor Kulübü’ndeki yeni kütüphanenin açılışı 1 Nisan Çarşamba gecesi kalabalık bir davetli topluluğunun katılımı ile gerçekleşti.

Tüm geçmiş dönem ve yeni YSK ailesinin katıldığı bu anlamlı gece Başkan Hayim Eskenazi’nin konuşması ile başladı. Başkan konuşmasında günün anlamı ve merhum Selim Pinhas’ın YSK’daki Yönetim Kurulu ile Başkanlık görevlerinde gerçekleştirdiği etkinliklerden söz ederek, özverili çalışma anlayışını vurguladı.  Eskenazi, konuşmasının devamında Doğan Pinhas, Rakel ve Nori Meşulam ile Beti ve Abut Özsezikli’ye, kütüphane yapımında göstermiş oldukları yakın ilgi ile katkılarından dolayı teşekkür etti.

 

Ardından, YSK Gençlik Kolu Başkanı yaptığı konuşmada bu kütüphanenin gençlerimize sağlayacağı yararlarından bahsederek, geniş bir yelpazede herkesin faydalanabileceği bir bilgi bankası oluşturmayı planladıklarını dile getirdi. Gecenin ilerleyen dakikalarında,  Selim Pinhas’ın oğlu Doğan Pinhas YSK’da başkanlık yapan babası anısına açılan bu kütüphanenin, kendilerini çok sevindirdiğini ve çok gururlandırdığını dile getirdi.

 

Başkanların ve Pinhas ailesi üyelerin hep birlikte kurdele kesmeleriyle kütüphane resmen açılmış oldu.  Cemaat Başkanımız Silvyo Ovadya konuşmasında, yakın gelecekteki çalışmalara değinerek, cemaate artı değer sağlayacak tüm projelere sıcak baktıklarının altını çizdi.

 

Kokteyl ile devam eden açılışta davetliler böyle bir kütüphane açmayı planlayıp gerçekleştirdiği için dernek yöneticilerini ve gençleri tebrik edip memnuniyetlerini dile getirdiler.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008