gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Netanyahu barış görüşmeleri için hazır
Netanyahu barış görüşmeleri için hazır

İsrail Başbakanı Netanyahu, Filistin lideri Abbas’a barışı teşvik etmek için görüşmelere ve işbirliğine yeniden başlamaya niyetli olduğunu belirtti

Binyamin Netanyahu 31 Mart’ta resmi olarak göreve başladığından beri ilk defa gerçekleşen görüşme, Mahmud Abbas’ın telefon açmasıyla başladı. Netanyahu yönetiminin belirttiğine göre ikisi “sıcak ve dostça” bir görüşme gerçekleştirdiler. Görüşme sırasında Netanyahu geçmişte Abbas’la aralarındaki işbirliğini ve görüşmeleri hatırlattı ve İsrail-Filistin arasındaki barışı sağlamak için gelecekte aynı şekilde davranmaya niyetli olduğunu belirtti. Abbas Netanyahu’ya “İyi bir Hamursuz Bayramı” diledi ve iki tarafın barış için çalışması gerektiğine görüşüne katıldı. 

Netanyahu, merkez-sağ, merkez-sol ve radikal sağcı partileri içeren sağ ağırlıklı bir koalisyona liderlik ediyor. Kampanyası sırasında, Filistin ile müzakerelere istekli olduğunu ancak devlet olma durumundan bahsetmek için henüz çok erken olduğunu belirtmişti. Bunun yerine, Filistinlilere ekonomik barış sunmuştu.

Evimiz İsrail Partisi’ne liderlik eden İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, ABD yetkililerin geçmişteki barış teşebbüslerini reddetti. Ayrıca, İsrail Hükümeti’nin ‘Filistin Devleti’ni kabul etmesinin bağlayıcı olmadığını belirtti.

Cumartesi günü, Filistin Baş müzakerecisi Saeb Erekat ise, yönetiminin barış görüşmelerinin tekrar başlaması konusundaki pozisyonunu tekrar vurguladı: “İsrail iki devletli bir çözüme olan desteğini açıklamalı.”

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008