gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Pesah Bayramı’nı sevdiklerinizle kutlayın...
Pesah Bayramı’nı sevdiklerinizle kutlayın...
Sevdiklerinizin Pesah Bayramı’nı, kurumlarımızın hazırladığı birbirinden farklı hediye seçenekleri ile kutlarken, ihtiyaç sahiplerine de yardımcı olabilirsiniz

Bu sene 5769 İbrani yılına göre 8 Nisan Çarşamba akşamı başlayarak 16 Nisan Perşembe günü sona erecek olan Pesah Bayramı vesilesiyle dost ve akrabalarının bayramlarını kutlamak isteyen dindaşlarımıza yardımcı olmak amacıyla, cemaat kurumlarımızın özenle hazırladıkları hediyelikleri tanıtıyoruz. 

Tüm kurum yetkilileri gerek postada meydana gelebilecek gecikmeleri önleyebilmek, gerekse elden dağıtılacak tebrikleri zamanında ulaştırabilmek için bağış severlerin listelerini mümkün olduğunca erken göndermelerini rica ediyorlar.

Öğrencilere Yardım Derneği - Mişne Tora

Birçok öğrencinin hazırlık sınıfından üniversite mezuniyetine kadar eğitimlerini sağlayan, tüm ders ve giyim malzemelerini temin eden, onların sosyal yaşantılarına destek veren ve mezuniyet sonrası iş temin eden ÖYD’nin hazırladığı hediyeliklerden seçerek hem sevdiklerinizin bayramını kutlamış, hem de öğrencilere destek vermiş olacaksınız.

Bu yıl tebrik kartlarının yanı sıra badem ezmesi doldurulmuş değişik renk ve şekillerde cam ve porselen kâseler,  şarope doldurulmuş ikili set, badem ezmesi kutusu eşliğinde iki katlı porselen servis tabağı, çikolatalı badem ezmesi ile dolu şık servis tabakları ve Yusuf Besalel’in “Ünlü Yahudiler” adlı kitabı da badem ezmesi kutusu ile sunulan seçenekler arasında. Ayrıca her sene olduğu gibi öğrencilerin başarılarını simgeleyen Takdir ve Teşekkür belgeleri, öğrencilere kitap ve burs katkısı olarak dönecek plaketler de hazırlandı.

Tel: (0212) 230 90 27  Faks: (0212) 241 72 74  misnetora@yahoo.com

Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayın A.Ş.

Tüm kurum ve derneklerimizin yanı sıra Gözlem Gazetecilik Basın ve Yayıncılık da dostlarınız ve sevdiklerinizin bayramlarını kutlamaya yardımcı oluyor. Sevdikleriniz için kitaplığımızın geniş yelpazesinden tercih edeceğiniz yerli ve yabancı kitaplar, objeler vs. özel fiyatlarla seçenekler arasında.

Tel: (0212) 231 92 82

Faks: (0212) 231 92 83

kitabevi@salom.com.tr 

www.gozlemkitap.com

Or-Ahayim Hastanesi Vakfı

Balat Or-Ahayim Hastanesi’nde gönüllü çalışan  Pembe Melekler, dostlarınız için kasede bir Pesah geleneği olan haroset, portakal tatlısı, şarap, çocuklar için hazırlanmış ve içinde basket topu, spor şapkası, bileklik, alınlık, çeşitli kırtasiyeler, spor gözlük ve spor çantasından oluşan junior hediye paketleri, kestane şekeri, ayva tatlısı, krokan veya çikolata kaplı portakal kabukları ile doldurulmuş çeşitli cam servis tabakları, içinde beyaz ve kırmızı şarap, ithal hamursuz, şarope, portakal tatlısı, krokan, çikolatalı portakal ve Pirke Avot kitabı bulunan Özel Pesah Hediye tepsisi ve tebrik kartı seçenekler arasında bulunuyor.

Tel: (0212) 491 00 00 Faks: (0212) 251 66 67

www.orahayim.com

İhtiyarlara Yardım Derneği

Yardımseverlerin katkılarıyla kurumlarında yaşamlarını sürdüren  pansiyonerlerine  rahat, huzurlu ve mutlu bir yaşam sunan İYD, Pesah Bayramı için bağış severliğin bir göstergesi olan platin, altın, gümüş, bronz Yaşam Destek Sertifikalar ve Pesah Yemekleri kitabı hazırladı. Ayrıca sevdiklerinize göndermek için çeşitli çiçek aranjmanları ile geleneksel kart ve çiçekli kartları da tercih edebilirsiniz. 

Tel (0212) 238 94 94  Faks: (0212) 253 02 01

iyd.tr@superonline.com   

www.iyd.org.tr

Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği

Bağış severlerin desteği ile himayesi altında bulunan çocukların geleceklerine katkıda bulunan Yetimleri Koruma ve Barındırma Derneği (Orfelina) Pesah Bayramı için tebrik kartları ve çeşitli hediyelikler  hazırladı. ‘Okul Bursu Katkı Payı’ adı altında hazırlanmış objelerden, özel bağış seçeneklerinden ve bayram kartlarından seçebilirsiniz. Bunların yanı sıra, Netila için el yıkama seti, özel matza, seder ve yumurta tabağı, kek saklama ve servis tabaklarından oluşan kek takımları, kelebek şekilli kek servis tabakları, balık formunda balık servis tabakları, renkli papatya şeklinde çerezlikler, şemsiye formunda çok amaçlı küçük servis tabakları, neşeli reçellikler, kenarları taşlı ışıl ışıl servis tepsileri, kavanoz setleri, değişik ebatta fırın tepsileri, rengârenk silikon kek kalıpları,  6 kişilik kahve fincan setleri ve 6’lı nescafe ve çay takımları seçenekler arasında.

Tel: (0212) 231 12 46 Faks: (0212) 296 46 17 

yetim@ttnet.com.tr

Matan Baseter - Barınyurt

1930 yılından bugüne ihtiyaç sahiplerine yardım eli uzatarak onların ekonomik ve sağlık sorunlarını olanaklar dâhilinde çözümleyerek destek olmayı amaçlayan Matan Baseter- Barınyurt, bayram için de çeşitli yardım paketleri hazırladı.

Giysi Paketi, Bayram Özel Gıda paketi ve Aylık Gıda Paketi bağışınız, yakınlarınıza gönderilecek olan, mumluk, çerezlik, kurabiye tabağı, bakır şekerlik veya  bakır netila-el yıkama seti gibi zarif bir hediye ile bilgilendirilecek.

Tel: (0212) 244 13 53 Faks: (0212) 293 60 22

mbaseter@nevesalom.org

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008