gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Hamas’ın videosu Şalit’in sağlıklı olduğunu gösteriyor
Bir Kuveyt gazetesi Hamas’ın elinde esir İsrail askeri Şalit’in hayatta ve sağlıklı olduğunu gösteren bir videokaseti olduğunu açıkladı

Kuveyt Gazetesi Al Jarida tarafından Pazartesi yayınlanan bir haberde, Hamas’ın politik büro şef yardımcısı Moussa Abu Marzuk’un, kaçırılan İsrail askeri Gilad Şalit’in yaşadığı ve sağlıklı olduğunu gösteren bir videokasete sahip olduğunu belirtildi.

Hamas yetkilileri, söz konusu kasetin, Abu Marzuk’un geçen ay Gazze Şeridi’ne gerçekleştirmiş olduğu gizli gezi sırasında Hamas’ın askeri kanadının başı olan Ahmed Jabari tarafından kendisine verildiği yönünde açıklamada bulundular.

Aynı yetkililer, Marzuk’un Şalit’ten el yazısıyla yazılmış bir mektup alıp bu mektubu Suriye Dışişleri Bakanlığı’na teslim ettiğini fakat videokaseti şu anlık elinde tuttuğunu eklediler.

Habere göre, kasedin içeriği ancak tutukluların takası görüşmelerinde önemli bir gelişme sağlandıktan sonra açıklanacak. Haberde ayrıca, Abu Marzuk’un Mısır’lı yetkilileri de kasetin varlığı konusunda bilgilendirdiğini açıklandı.

Şalit’in serbest bırakılması amacıyla yürütülen kampanyalar, Şalit’in anne ve babası Noam ve Aviva Şalit’in, Kudüs’teki Başbakanlık konutu önünde geçen hafta bir protesto çadırı kurmalarıyla farklı bir boyut kazanmıştı. Bu protestonun amacı, bu ay sonu görev süresi sona erecek olan Başbakan Ehud Olmert üzerinde görev bırakmadan önce Şalit’in serbest bırakılması çabalarını hızlandırması konusunda baskı uygulamak olarak değerlendiriliyor.

Geçen hafta sonu yaptığı açıklamada Olmert, yapılan bu tarz protesto gösterilerini, yapılan görüşmelerde Hamas’ın elini kuvvetlendirdiği gerekçesiyle eleştirmişti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008