gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
“Playground of Dreams” by MANGO
“Playground of Dreams” by MANGO
Altı ayda bir düzenlediği sezon defileleri ile adından söz ettiren MANGO, podyumda ünlü koreograf Öner Evez’in koreografisinde Cansu Dere, Ece Sükan, Tülin Şahin ve Çağla Şikel gibi mankenlerle toplumun seçkin isimlerine koleksiyonunu tanıttı

MANGO, “Playground of Dreams” temalı yeni trendlerin bulunduğu 2009 İlkbahar-Yaz koleksiyonunu Mart ayında Çırağan Palace Kempinski İstanbul’da gerçekleştirdiği bir defile ile tanıttı. Defile, daha önceden de  Mango ile çalışmış olan ünlü Brezilya’lı manken Camila Alves’in podyuma çıkışı ile başladı. Uluslararası üne sahip Camila Alves Hollywood’un ünlü yıldızı Matthew McConaughey’in kız arkadaşı olarak ve geçen yıl bu birlikteliğinden sahip oldukları bebeği ile de dünya basınında yer alıyor.  

MANGO “Playground of Dreams” koleksiyonu doğadan ve modern peyzajdan ilham alan, erkek gardırobundan öğelere genişçe yer veren yenilikçi, mimari yanı ağır basan ve şehirli berrak siluetler ortaya çıkaran bir koleksiyon olup, seksenli yıllardan esinlenen çizgileri net bir şekilde gözler önüne seriyor. Yeniden başrolü ele geçiren pantolon bu sezonun anahtar giysisi konumunda. Gündüz için, hacimli siluetlerden abartılı kollara, sarmalayan kıyafetlere, pantolonlara ve tulumlara ulaşılıyor. Diğer taraftan da mini kıyafetler, top’lar ve ceketlerde dikdörtgen ve oversized hatlar ön plana çıkıyor. Gece için tasarlanan kıyafetlerde, seksenli yılların etkisi, flor dokunuşlarına sahip aksesuarlarla kombine edilmiş tek omuzlu mini giysiler veya askısız yakalara sahip kıyafetlerde yansımasını buluyor.

MANGO bu sezon için erkeği yeniden giydiriyor. Yeni HE by MANGO koleksiyonu, şehirli ve casual bir çizgi ortaya koyuyor. Koleksiyonda ceketler veya yeleklerle kombine edilmiş düz şortlar, kareli kırışık gömlekler ve pike pololar ön plana çıkıyor. 50 modelden oluşan koleksiyon, giysilerin yıkanması ve boyanması örneğinde olduğu gibi her ayrıntıya en ince özeni göstererek erkek gardırobunun klasik öğelerini yeniden yorumluyor. 

Önümüzdeki sezon markanın limited edition koleksiyonları ile yeniden karşılaşacağız. Penélope & Mónica Cruz for MNG, hacimlerde ve baskılarda net bir Japon etkisi gözler önüne seriyor. Vintage tarzına verilen özel önemin yansıtıldığı, kimono veya baskılı tulum gibi akıcı ve sarmalayan kıyafetlerin yanında 70’li yılları anımsatan kesimiyle takım elbiseler ya da daha özel okazyonlar için seksi mini kıyafetler. 

Kuzey Amerikalı tanınmış tasarımcı Adam Lippes, her biri net bir şekilde 70’li yıllardan ilham alan ve yaklaşık 20 modelden oluşan kadın ve erkek için tasarlanmış iki koleksiyon yarattı. Kadın için tasarlanan ve Adam for MANGO ismiyle tanıtılan koleksiyonda uzun kıyafetlere, elde yapılmış asimetrik işlemelere, süs pullarıyla gölgelenmiş çizgililere yer veriliyor.  

Bir New York ışıltısı olan Adam for HE koleksiyonu ise klasik öğelerle birlikte sezon ötesi kumaşların ve düz kesim sıkı formların hakim olduğu spor stilinin karışımından oluşan çok yönlü kıyafetlere sahip durumda ve koleksiyonda ketenler, pamuklular ve ince yünlülere özel bir önem veriliyor. Gri tonlardaki bir “Galler Prensi” takım elbisesine, baskılı gömleklere ve deri ceketlere rastlıyoruz. Temel renkler ise yoğun sarı, taş ve mor dokunuşlarına sahip maviler ve griler.

Yenilik olarak, bu sezon firmanın yeni iç çamaşırı çizgisi olan Sweet MNG raflara ulaşacak. Kayısı, limon, yavruağzı ve somon renklerde ipek ve pamuk gibi doğal kumaşlar üzerinde çalışılmış ve çiçekli baskılıların da eksik olmadığı 18 giysi ve aksesuardan oluşan lüks ve zarif bir koleksiyon.

Son olarak, Lübnanlı tasarımcı Zuhair Murad, Arap ülkeleri için özel olarak düşünülmüş olan bir koleksiyon çerçevesinde MANGO ile işbirliği yapmaya devam ediyor. Onun karakteristik özelliği ile, cazibeli giysiler tasarlamak üzere yarı transparan kumaşlardan ve işlemeli manşetler, süs pulları ve ayrıntılı çiçek motifleri gibi detaylardan faydalanılmış. Benzer şekilde, bijuteri çizgisinde de hippy öğelerine yer veriliyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008