gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Etz Ahayim’in maskeli Purim Balosu
Etz Ahayim’in maskeli Purim Balosu
Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu Purim Bayramı’nı 9 Mart Pazartesi akşamı düzenlenen bir kıyafet balosuyla kutladı. Farklı kostümler giyen davetliler Purim geleneğini yaşattılar

Ortaköy Sinagogu bu yıl da düzenledikleri maskeli Purim Balosu’nda cemaat bireylerine bayram neşesi hissettirdiler.

Ortaköy Etz Ahayim Sinagogu Yönetim Kurulu üyelerinden İzi Hekimoğlu’nun sunuculuğunu üstlendiği geceye Hahambaşı Rav İsak Haleva ve eşi Recina Haleva, Cemaat Başkanı Silvyo Ovadya ve eşi Lika Ovadya, Etz Ahayim Sinagogu Vakfı Başkanı Albert Elvaşvili ve eşi Şeli Elvaşvili, Sinagog Vakfı Onursal Başkanı Mois Kohen ve eşi Sevim Kohen, Sinagog Haham Akaali Rav Naftali Haleva ve Leyla Haleva katıldılar. 

Yardımseverlikleriyle  öne çıkan Fortüne İshak Pinhas, Pasaport Projesi Başkan Yardımcısı Ruhi Üysen ve eşi, cemaat ileri gelenleri, Sinagog Yönetim Kurulu üyeleri ve dindaşlar  kutlamaya gelen davetliler arasındaydı.

Bayram neşesinin hakim olduğu baloda konukların farklı kıyafetlerle katılmaları Purim geleneğini yaşattı. Konuklar salonun farklı köşelerinde oluşturulan zengin açık büfelerden yemeklerini, bardan içeceklerini aldılar. Gençler ayakta kalmayı tercih ederken, orta yaş kesimi özenle dekore edilmiş yemek masalarını seçtiler.

Yaklaşık 700 kişinin katıldığı davette konuklar Niso Kaston ve Sun Shine Orkestrası’nın müziği ile coşarak, keyifli saatler yaşadılar. Ardından sahne alan ses sanatçısı Linet, farklı dillerde seslendirdiği popüler şarkılarla geceyi renklendirdi.

Ortaköy Cemaat Başkanı  Elvaşvili, yaptığı konuşmada  kutlamada emeği geçen Mix Music/Gaydar Mırcık, Rony Video, Alberto Modiano, Salute Organizasyon ve yemekler için İhtiyarlara Yardım Derneği’ne  teşekkür etti. Başkan ayrıca, gecenin hayata geçirilmesinde katkıları bulunan Rav Naftali Haleva, Sinagog Yönetim Kurulu Üyeleri Hayim Aktel, İzzet Yaeş, İzi Hekimoğlu, Eddi Anter, Moris Benezra, İzzet Maraşlıoğlu, Berrin Yaeş ve Leyla Haleva’ya da teşekkür etti.

Hahambaşı Rav Haleva Etz Ahayim Sinagogu adına Linet’e teşekkür plaketini verirken, “Bu hayatta alacağın en anlamlı plaketlerden biri olacağına inanıyorum. Çünkü bu bir sinagog vakfı tarafından, bir Purim Bayramı’na verdiğin destek için veriliyor” dedi.

Gecede yapılan çekilişte gecenin şanslıları iki adet plazma televizyon, bir dizüstü bilgisayar, Moris Turizm A.Ş tarafından uçak bileti, Bodrum Letonya  Beach Resort’ta her şey dahil  dört günlük tatil, Or Ahayim Hastanesi’nde genel sağlık kontrolü kazandı.

Eğlence Mix Music’ten Gaydar Mırcık’ın müziği ile devam etti…

 

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nedim BÜYÜKABOLAFYA BÜYÜTEÇ
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008