gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Sarkozy antisemitizmle mücadele edecek
Sarkozy antisemitizmle mücadele edecek
Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy, Yahudi delegasyonuna, ülkesindeki antisemitizme karşı mücadelede kişisel olarak ve daha etkin bir rol alacağı güvencesini verdi

Fransız Yahudi organizasyonlarının çatı kuruluşu olan CRİF’in başkanı Richard Prasquier, geçtiğimiz hafta Paris’teki Elysée Sarayı’nda görüştüğü Cumhurbaşkanı Sarkozy’nin antisemitizme karşı mücadelede etkin rol alacağını belirtti.

İsrail’in Gazze Operasyonu sırasında Fransa’da antisemit olayların artması üzerine CRİF Başkanı Richard Prasquier, Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ile bu konunun gündeme alındığı bir görüşme yaptı. Bu görüşme sırasında Sarkozy antisemitizme karşı mücadelede ciddi adımlar atılacağını söyledi.

Ocak ayı içinde yaptığı bir konuşmada Sarkozy, Fransa’da antisemitizm ve İslam karşıtlığına yer olmadığını belirtmiş; “bu akımları Fransa’ya taşımak isteyenler cumhuriyetimizin gücünü karşılarında bulacaklardır” demişti.

Prasquier’in Sarkozy ile Elysée Sarayı’ndaki görüşmesine CRİF yönetim kurulu üyelerinden; Meyer Habib, Ariel Goldmann, Roger Benarrosh, Francis Kalifat ve Haim Musicant’dan oluşan bir heyet de katıldı.

Cumhurbaşkanı Sarkozy ile görüşmesinden sonra basına bir açıklama yapan Richard Prasquier; “Bizler naif değiliz. Antisemitizmin söylemlerle çözümlenemeyecek çok ciddi bir sorun olduğunu gayet iyi biliyoruz. Buna rağmen cumhurbaşkanının bu sorunla kişisel olarak mücadele edeceğini söylemesi bizleri bir nebze rahatlatıyor” dedi. Sarkozy ile görüşmelerinde Prasquier, Yahudi karşıtlığının körüklendiği bazı internet siteleri ve uydu televizyon kanallarının olumsuz etkilerinden söz etti. Prasquier ayrıca, her türlü antisemitizm ve İslam karşıtlığına birlikte mücadele amacıyla CRİF’in son yıllarda Fransa Müslümanları ileri gelenleri ile kurduğu yakın ilişkileri anlattı.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nelly BAROKAS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008