gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Basketbolcu Shay Doron: İsrail’e döndü
Basketbolcu Shay Doron: İsrail’e döndü

Son birkaç haftadır bilindiği üzere ülkemizde sportif arenada, siyasi olaylarla paralel olarak ilginç gelişmeler yaşanıyor.

Bu gelişmeleri sizlerle yorum yapmadan paylaşma ihtiyacı duyduk;

BJK Forması giyen İsrailli bayan basketbolcu Shay Doron, apar topar ülkesine dönerek İsrail Bayanlar Basketbol Ligi’nin güçlü temsilcilerinden Ramat Hen ile sözleşme imzaladı. Beşiktaş Kulübü tarafından yapılan açıklamada Doron’un tüm ödemelerinin yapılmasına rağmen İsrailli oyuncunun hiçbir yöneticiye haber vermeden ülkeden apar topar ayrıldığı belirtildi. Beşiktaş Kulübü’nün Doron’un bu tavrı sonrası harekete geçtiği ve basketbol Federasyonu’na yazılı başvuru yaptığı kaydedildi. Doron’un alacağının olmadığı ifade edilirken, siyah-beyazlı kulübün, FIBA düzeyinde de girişimlerde bulunacağı dile getirildi.

Öte yandan Shay Doron’un internet sitesinde oyuncunun Beşiktaş’tan ayrılma sebeplerinin kulübün ekonomik sıkıntıya düşmesi  ve İsrail’in Gazze Operasyonu’nun ülkede yarattığı tepkinin boyutu olarak açıklandı.

Geçtiğimiz Galatasaray-Sivasspor maçında kırmızı beyazlıların İsrailli oyuncusu Pini Balili, bir kısım sarı kırmızılı tribünler tarafından hakarete varan düzeyde ırkçılık kokan sözlü tacize uğradı. Olay, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’na  (PFDK) taşındı. Şimdi kurumun vereceği karar bekleniyor. Eğer PFDK Galatasaray aleyhine karar verirse, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde ilk defa bir kulüp taraftarı ırkçılık yaptığı için kulübüne ceza kesilmiş olacak ve emsal bir karar olacak. Konuyla ilgili olarak Zaman Gazetesi’nden Şahin Alpay’ın 03.02.2009 tarihli yazısını sayfamıza koymayı uygun bulduk

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008