gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Hamas’ın üst düzey yönetimi İran’daydı
Hamas’ın üst düzey yönetimi İran’daydı

Hamas lideri Kaled Meşal, Tahran ziyareti esnasında İranlı liderlere, İslam Cumhuriyetinin Hamas’ın Gazze’de İsrail’e karşı zafer elde etmesinde büyük rol oynadığını söyledi. Meşal, Ayetullah Ali Kameney ve İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinecad ile bir araya geldi.

İsrail’in 22 gün süren Gazze operasyonundan sonra, Hamas’ın üst düzey yöneticileri destek alma amaçlı olarak Tahran’ı ziyaret etti

Fars haber ajansının verdiği bilgiye göre, Kameney Meşal’i yeni İsrail operasyonlarına karşı uyardı. Gazze’deki savaşın henüz bitmediğini ‘Gazze direnişi sürecek’ şeklinde ifade etti.

‘Bölgedeki İslami Direniş (Hamas) yeni savaşlara hazır olmalıdır, buna Gazze’de yeni bir savaş da dâhildir. Düşmanın(İsrail) psikolojik savaşı halen devam etmektedir.’

İsrail ve ABD yetkilileri İran’ı Hamas’a para, silah ve askeri eğitim yardımı yapmakla suçlarken, İran sadece moral ve politik destek verdiğini savunuyor. Geçtiğimiz ay süren Gazze Savaşı boyunca Hamas, İran ve Suriye ile yakın ilişkilerini sürdürmüştü.

Hamas savaşın bölgesel diplomatik zafer ile sonuçlandığını düşünüyor. Hamas yetkilileri Mısır ve İsrail’in uyguladığı ambargoyu kaldırmak üzere diplomatik girişimlerine devam edeceğini belirtti. Hamas, ambargoyu Aralık ayında ateşkesi yenilememe nedeni olarak göstermişti.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008