gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Arnavutköy sırtlarında gizli bir cazibe / Lychee Restaurant & Bar
Arnavutköy sırtlarında gizli bir cazibe  / Lychee Restaurant & Bar

Arnavutköy’ün gözden uzak ama olabildiğince iç açıcı Boğaz manzarasına artık Lychee Restaurant & Bar hakim... Lychee, benzerlerinden çok farklı, eşsiz atmosferinde nefis yemekler, değişik kokteyller ve doyasıya eğlence vaat ediyor. Lychee de geceler, Latin dansı ve canlı performanslar ile renkleniyor.

Son altı aydır ise restorasyona girdi bina. Semtin gözden uzak ama olabildiğince nefes kesen Boğaz manzarasına artık Lychee Restaurant & Bar hakim. Yeni mekanın ortaklarından Burak Söylemez ile restoranı, barı ve farklılıklarını konuştuk.

Restoranınız açılalı iki ay oldu. Nasıl karar verdiniz burayı açmaya?

Biz burayı iki ortak açtık. Daha önce profesyonel yönetici olarak çalışıyordum ama hep aklımda kendi işimi yapmak vardı. Burası eskiden canlı müzik ağırlıklı çalışan bir bardı. İlk kez Mayıs 2008’de buraya arkadaşlarımla geldim. Mekânı ve çevresini çok beğendim. Her yerinden görünen eşsiz bir deniz manzarası var. Çok güzel bir restoran olabilir diye düşündüm. Ortağım Demet Hanım da Rumelihisarı’ndaki Nar Cafe’nin sahibi. Onunla İstanbul’un en özel mekânlarından birini yaratacağımıza inandık ve yola çıktık.

İstanbul’da sürekli yeni mekânlar açılıyor? Sizin farkınız ne? Neler hedeflediniz?

Belirttiğiniz gibi trendler değişiyor, mekânlar da sürekli yenileniyor. Birkaç önemli fikir var yeme-içme ve eğlence dünyasına yön veren. İnsanlar ya mekânın atmosferine ve oradaki kitleye katılmak için geliyorlar ya da mekândaki animasyon için. Lezzet peşinde olanlar ise çok iyi yemek yedikleri yerleri tercih ediyorlar. Bizim çok özel bir mekânımız var. Manzarası ve atmosferi ile eşsiz bir avantaj sağlıyor. Yemek kalitesi ise vazgeçilmezimiz. Bugüne kadar hep övgüler aldık. Canlı müzik ve Latin dans geceleri ile de eğlenceyi, mekân ve yemekle birleştirmeyi hedefliyoruz.

Lychee’de yemeklerde iddialısınız. Menünüzü ve mutfağınızı anlatır mısınız biraz?

Restoranımız dünya mutfağı üzerine. Bununla beraber çok beğenilen alternatif menülerimiz var. Altyapı olarak iki ayrı mutfakta sekiz personelimiz çalışıyor. Diğer taraftan değişik meyhane mezelerimiz ve lezzetli ürünlerimizle İstanbul’da bir numara olduğumuzu iddia ediyorum. Bu çeşitlilik bize değişik isteklere cevap verebilme esnekliğini kazandırıyor.

Buranın gündüz manzarasının da çok hayranı olacağını tahmin ediyorum. Gündüzleri nasıl değerlendiriyorsunuz?

Hafta sonları kahvaltı servisimiz var. Hafta içi öğlenleri iş yemeklerine ev sahipliği yapıyoruz. Bazen de istek üzerine kahvaltılı toplantılar düzenliyoruz. Böylece çalışanlar ofis ortamından az da olsa uzaklaşıp daha rahat zaman geçirebiliyorlar.

Çok güzel bir barınız var, özel içecekleriniz de mevcut mu?

Geniş bir barımız var. Hemen her çeşit içkiyi ve kokteyli hazırlayabiliyoruz. Margarita ve mojitolarımız çok beğeniliyor. Ayrıca misafirlerimizi Lychee meyvesinden yaptığımız martini ve margaritalarımızdan tatmasını öneriyoruz. Yaz aylarında bahçemizdeki barlarımızla da iddialı olacağız. Özel hazırladığımız atıştırmalık menümüzle uzun yaz gecelerine zengin alternatifler sunacağız.

Kısa bir süre olduğu halde restoranınıza ilgi nasıl? Geleceği nasıl görüyorsunuz?

Birincisi, iki ay bir mekân için çok kısa bir süre, hala tanıtım sürecindeyiz bence. Bir de krizin ortasında açılmış yeni bir yer olmak kolay değil. Buna rağmen yakın çevremiz ve dostlarımız sayesinde bilinirliğimiz devamlı artıyor. Özellikle özel organizasyonlar, partiler, doğum günleri ve toplantılar için çok tercih ediliyoruz. İş toplantıları ve şirket organizasyonlarında önemli firmaları ağırladık. Üst katımızda 100, alt katımızda 30 misafirimizi ağırlayabiliyoruz. Kokteyl ve organizasyonlar için özel menü çalışmalarımız var.

Daha evvel de belirttiğim gibi çok güzel geri dönüşler alıyoruz, bu da bize ilerisi için ümit veriyor. Havanın soğuk gittiği bu aylarda şöminemize ilgi çok yoğun. Baharın gelmesiyle de ön ve arka bahçemiz devreye girecek. Havalar ısınınca daha fazla misafirimiz de bu güzel atmosferin tadını çıkarabilecek.  Herkesin rahat rahat geldiği, huzurlu bir şekilde zaman geçirdiği, doyasıya eğlendiği ve mutlu olarak ayrıldığı bir yer olarak bilinmek arzusundayız. Bizim hedefimiz kalıcı bir mekân yaratmak ve yaptığımız işi sürekli geliştirmek.

Lychee Restaurant & Bar

Kuruçeşme Mah. Yeşilpınar Sok. No: 6 Arnavuktöy - Beşiktaş

T: (0212) 265 13 90 - 265 13 91

GSM: (0530) 391 52 30

BU BİR İLANDIR.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Zelda TARABLUS
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008