gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Gazze gösterilerine muhalefetten tepki

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) lideri Devlet Bahçeli, geçtiğimiz hafta düzenlenen parti grup toplantısında AKP’nin Gazze konusundaki politikasını eleştirdi. Ülkenin çeşitli yerlerinde düzenlenen ‘Gazze’ye destek’ gösterilerini de eleştiren Bahçeli şunları söyledi; “Son zamanlarda Türkiye’de yapılan Gazze protestoları maksadını aşan bir seyir izliyor. Giydikleri tuhaf kıyafetlerle ellerinde Türk bayrağı taşımayan, Filistinli liderlerin resimleri ve bayrakları ile gösteri yapanların niyetinin ne olduğunu sorgulamak, bunun ne manaya geldiğini ayrıca anlamak gerekmektedir.”

MHP lideri Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ı ise bir yandan Hamas’a göz kırpmak, diğer yandan İsrail ile ilişkileri hiçbir şey yokmuş gibi sürdürmekle suçladı.

Milliyetçi hareket görüşlerine yer veren Ortadoğu gazetesinde Cihan Türker, ‘Ortadoğu politikamız, Filistin ve Türk Yahudileri’ başlıklı yazısında benzer görüşlere yer verdi. “Milliyetçi Hareket her zaman ırkçılığa karşı olmuş, bu çerçevede antisemitik hareketlere asla hoş bakmamış ve bünyesinde bu türden çarpık anlayışların yeşermesine izin vermemiştir. Elbette ki, bundan sonrasında da aynı tavrını sürdürecektir,” diyen Türker yazısında ayrıca Bensiyon Pinto’nun Yazmasam olmazdı-Geniş Toplumda Yahudi Olmak kitabına değindi.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008