gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
kısa kısa...
kısa kısa...

BBC’den tartışmalı Gazze kararı

İngiltere’nin devlet televizyonu BBC ve en büyük haber kanalı SKY TV, Gazze’ye yardım amacıyla düzenlenen kısa filmleri yayınlamayacaklarını açıkladılar. Ülkenin çeşitli yardım kuruluş ve vakıflarının oluşturduğu “Felaketlere Acil Müdahale Komitesi” adlı şemsiye kuruluşun düzenlediği kampanyada yer almama kararını açıklayan iki kanal, bu duruma gerekçe olarak ‘objektiflikten ödün vermek istememelerini’ gösterdiler.

Eski GS’li Dee Brown artık Maccabi’de

Galatasaray Basket Takımı’nın eski oyuncularından Daniel “Dee” Brown, Maccabi Tel Aviv’e transfer oldu. Daha önceleri Utah, Washington, Phoenix gibi bazı NBA takımlarında oynayan 24 yaşındaki Amerikalı oyuncu, en son Washington Wizards’da görev aldı. Galatasaray’dayken on dört sayı/maç ortalamasıyla oynayan Dee Brown’un Maccabi’nin açını kapatabileceği yorumu yapılıyor.

İsrail’de boşanma sayısında rekor

2008 yılında İsrail’de boşanan çiftlerin sayısı ilk kez beş basamaklı sayılara ulaşarak 10.225 oldu. Bu sayı 2007 yılına oranla yüzde beş daha çok. Boşanmalardaki artış büyük şehirlerde daha çok kendini gösterdi. İsrail’de bir çiftin boşanabilmesi için, iki tarafın da rıza göstermesi gerekiyor. Bir kadının yeniden evlenebilmesi için ise kocasının boşanmayı onaylaması şart. 2008’deki boşanmalardan 130 tanesi ise mahkeme kararı ile gerçekleştir. Mahkeme, eşinden resmi olarak ayrılmadan yurt dışına giden 73 kocayı, hapse giren 20 kocayı ve eşine şiddet uygulayan 66 kocayı, yasal olarak boşadı.

Coca Cola, İran’da adını temize çıkarmaya çalışıyor

Arap Dünyası’nda son dönemlerde sözde siyonist bağlantıları nedeniyle boykot edilen uluslararası markaların başında gelen Coca Cola, İran’da kendini savunmaya çalışıyor. Lisans anlaşması ile Coca Cola, Fanta ve Sprite üretimi yapan İranlı Khoshgovar şirketi, İran Sanayi Bakanlığı’na yaptığı açıklamada üretimde kullandıkları tatlandırıcı maddeleri İrlanda’dan temin ettiklerini, global Coca Cola Şirketi ile bir ilişkileri olmadıklarını belirtti. Ancak bakanlık, İrlanda’daki firmanın kazancının bir kısmını Coca Cola Şirketi’ne, diğer bir deyişle, siyonist şirkete aktardığını açıkladı.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008