gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Okullar yönelik Gazze konulu yarışma iptal edildi
Okullar yönelik Gazze konulu yarışma iptal edildi
13 Ocak Salı günü Türkiye’deki okullar Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in genelgesiyle ‘Gazze’de hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu’ düzenledi. Aynı genelge ile ‘Filistin’de insanlık dramı’ konulu bir resim ve kompozisyon yarışmasının düzenleneceği duyuran Bakan Çelik, Salı günü yaptığı açıklamada ise bu yarışmadan vazgeçildiğini belirtti.

13 Ocak Salı günü Türkiye’deki okullar Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik’in genelgesiyle ‘Gazze’de hayatını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu’ düzenledi. Aynı genelge ile ‘Filistin’de insanlık dramı’ konulu bir resim ve kompozisyon yarışmasının düzenleneceği duyuran Bakan Çelik, Salı günü yaptığı açıklamada ise bu yarışmadan vazgeçildiğini belirtti. Hüseyin Çelik açıklamasında; “Aldığımız bazı duyumlar üzerine bazı insanların bun antisemitist propaganda haline getireceği endişesiyle yarışmadan vazgeçtik,” dedi.

Eğitim Bakanı sözlerini şu şekilde sürdürdü; “Bir milletin veya bir din mensuplarının bir bütün olarak itham edilmesine, onların şu veya bu şekilde hepsinin aynı kategoriye sokulmasına kesinlikle karşıyız. Tarih boyunca özellikle Türkiye’deki Yahudi vatandaşlarımızla biz barış içinde asırlarca yaşadık, bugün de yaşıyoruz. Tabii aslında İsrail’in Filistin’de sergilediklerinde şu anda Türkiye’de oturan Yahudi vatandaşlarımızın hiçbir kusur, günahı da yok. Dolayısıyla antisemitizm insani bir şey değildir.”

Facebook'ta Paylaş
Yorum Ekle Yorum Ekle
Yorum Ekle X
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Yorumlar
A İlgili haber bulunamadı
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008