gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Kısa kısa...
Kısa kısa...

Madonna radikal İslamcılardan ölüm tehditleri alıyor

Pop starı Madonna, İsrail Ordusu’nun Gazze Operasyonu’nun başlamasının ardından aşırı radikal İslamcılardan ölüm tehditleri aldığını açıkladı. Uzun süredir Kabbala öğretilerini takip ettiği ve uyguladığı bilinen Madonna, geçmiş yıllarda İsrail’i de sayısız kere ziyaret etmişti. Aşırı radikal İslamcıların internet sitesinde de hedef gösterilen Madonna’nın özel güvenliği için İsrailli iki bodyguard tuttuğu da öğrenildi.

Ölüdeniz yeni “Harika” olmaya aday

Dünyanın yeni ‘yedi harikasını’ belirlemek amacıyla İsviçre-Zürih kentinde kurulan Yeni 7Harika adlı kuruluş geçtiğimiz günlerde İsrail’den Ölüdeniz ve Kızıldeniz’in adaylar arasında olduğunu açıkladı. Şu anda 222 ülkeden 261 yerin aday olduğu yarışma için oylamalar 7 Temmuz 2009 tarihine kadar devam edecek ve oylama sonunda 77 yeni ‘harika’ belirlenecek. Adaylar arasında, ABD-Grand Kanyon, Japonya-Fuji Dağı, Brazilya-İguaza Şelaleleri, Niyagara Şelalesi, Kalari Çölü gibi sayısız yer bulunuyor. Daha fazla bilgi için www.N7W.com

Yeraltı tünellerinin tespiti için yeni teknoloji

İsrail’in önde gelen üniversitelerinden Technion’da yürütülen bir çalışma, İsrail’in güvenliği için öncelikle meselelerinden biri haline gelen yer altı tünellerinin yeri, fiber optik teknoloji kullanarak belirlemeyi hedefliyor. Nisan ayında sonuçları sunulacak projede, fiber optik teknoloji ile yer altındaki insan hareketi ve tünellerin çıkış noktalarının tespit edilmesi amaçlanıyor. Teknolojinin hayata geçirilmesi ile 30 metre menzildeki yer altı hareketleri belirlenebilecek.

Alman öğrencilere zorunlu ‘kamp’ ziyareti

Almanya’nın Bavarya eyaletinde Nazi kamplarını ziyaret etmek, okul çağındaki çocuklar için bir zorunluluk haline getirildi. Karar, bölgenin Emniyet Müdürü’nün bir neo-Nazi tarafından öldürülmeye teşebbüs edilmesinin ardından alındı. Yeniden düzenlenen eğitim programına göre, okul öğrencileri öğrenim hayatı boyunca en az bir kez ölüm veya konsantrasyon kampını ziyaret edecek, tarih dersleri kapsamında müzeleri ve arşivleri gezerek, Almanya’nın Nazi geçmişi konusunda bilgilenecek. Program kapsamına Münih yakınlarındaki Dachau Kampı’nın alınması bekleniyor.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008