gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrail: Sivil ölümlerini engellemek için elimizden geleni yapıyoruz

İsrail Ordusu, Gazze’de operasyonlarına devam ederken, ilk kez 2. Lübnan Savaşı’nda uyguladıkları, sivillere o bölgeyi bombalamaya hazırlandıklarını belirtilen bildiriler atmaya devam ediyor.

İsrail Ordusu cumartesi günü Gazze’ye düzenlediği ağır hava bombardımanı öncesinde saldırının şiddetleneceğini bildiren bildirileri helikopterlerden attı. Gazze üzerinde atılan broşürlerde Arapça “İsrail Ordusu Gazze sakinlerine karşı değil, Hamas ve teröristlere karşı çaba sarf etmektedir. Emirlerimizi dinleyerek güvende kalın.” yazmaktaydı.

Pazar günü, İsrail uçakları yeni bildiriler dağıtarak Gazze sakinlerinden acil olarak Hamas militanlarının yerlerini söylemelerini isteyip, kendilerine ulaşabilecekleri telefon numaraları belirtti. Bildiride “Bizi aşağıdaki numaralardan, bölgenizde bulunan roket rampalarının, depoların, tünellerin ve teröristlerin yerlerini bildirmek için arayabilirsiniz.” yazmakta, arayanların kimliklerinin açığa çıkartılmayacağına söz verilmekteydi.

Buna rağmen bir Filistinli sağlık memuru, pazar günü ölen, içinde Gazze yakınlarındaki evlerine tank şarapnelinin isabet etmesiyle ölmüş olan aynı aileden dört kişinin de bulunduğu, 21 kişinin çoğunluğunu sivillerin oluşturduğunu belirtti.

Bu arada İsrail Ordusu, Hamas militanlarını sivil kıyafetler giydiğini ve kalabalık yerleşim yerlerinde faaliyet göstererek sivilleri tehlikeye attığını ifade etti.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008