gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
FÖY, Hamas’ın yerine Gazze’yi yönetmeye hazır
Filistin Yönetimi, Gazze’de Hamas’ın devre dışı bırakılması halinde bu bölgenin yönetimini ele almaya hazır olduklarını belirtti

Filistin Yönetimi’nin yetkilileri Cumartesi günü Ramallah’ta yaptıkları açıklamada, İsrail’in Hamas’ı Gazze’deki yönetimden uzaklaştırmayı başarabilmesi durumunda yönetimi devralmaya hazır olduklarını belirttiler.

Filistin Yönetimi’nden önemli bir yetkili "Evet, biz tam anlamıyla Gazze Şeridi’nin kontrolünü almaya hazırız. Bizim inancımıza göre, insanlar artık Hamas yönetiminden bunaldılar ve yeni bir yönetim görmek istiyorlar" diye açıklamada bulundu. Aynı yetkili "Bizim Gazze Şeridi’nde otorite boşluğunu doldurmaya yetecek sayıda adamımız var. Tabiî ki sonuç olarak, tüm bunlar İsrail’in Hamas rejiminden kurtulmayı başarıp başaramamasına bağlı" diyerek açıklamalarını sürdürdü.

Fakat aynı yetkililer, Filistin Yönetimi’nin İsrail’i Hamas’ı yönetimden uzaklaştırmak için böyle bir operasyona girişmesi konusunda teşvik ettikleri yönündeki iddiaları yalanladılar.

Ayrıca Cumartesi günü El-Fetih, Gazze’deki destekçilerine Hamas’ın kontrolündeki hapishanelere baskınlar yapılarak El-Fetih tutuklularının serbest bırakılması çağrısında bulundu. Bu çağrı, çoğu Hamas binasının İsrail Hava Kuvvetlerine bağlı jetler tarafından saldırıya uğrayıp yıkıldığı zamanla aynı anda yapıldı.

Batı Şeria’daki El-Fetih yetkilileri yaptıkları açıklama ile Hamas’ın Gazze’nin farklı bölgelerindeki hapishanelerde 250’den fazla El-Fetih üyesini tuttuğunu ve Hamas’ın bu tutukluları, İsrail’in hava operasyonlarında canlı kalkan olarak kullanabileceği yönündeki korkularını da dile getirdiler.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008