gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Matan Baseter-Barunyurt’ta dernekler arası dayanışma günü
Matan Baseter-Barunyurt’ta dernekler arası dayanışma günü
17 Aralık Çarşamba günü Barınyurt’ta gerçekleşen dernekler arası dayanışma gününe katılan davetliler farklı bir gün geçirmenin keyfini yaşadılar

Yoğun bir katılımın yaşandığı etkinlik Barınyurt La Casa Catering’in hazırladığı öğle yemeği ile başladı. Katılımcılar birbirinden farklı lezzetleri tadımlarken kurumun Kadınlar Kolu Başkanı Nora Uyar bir açılış konuşması gerçekleştirdi.  Uyar;  cemaatin ayakta durması için gönüllü çalışan hanımların hizmet yarışı içinde olduklarını ve günden güne daha da çok hissedilmeye başlanan ekonomik kriz nedeniyle çalışmaların artması gerektiğini vurguladı: “Yapmamız gerekenler ve yapmayı hayal ettiklerimiz bir araya geldiğinde, önümüze artık kurum ve derneklerin daha çok kaynaşıp, beraber hareket etmeleri gerektiği yönünde bir beklenti ve ümit doğurmaktadır. …” Barınyurt ile ilgili bir bilgi aktarımında bulunan Uyar binanın yanında bulunan ek binayı rehabilitasyon ve özürlüler barınma merkezi haline getirerek yeni sağlık personeli istihdam ettiklerini belirtti.  Uyar, sözlerine, Barınyıldızlardan Çela Benveniste önderliğinde gerçekleşen terapi çalışmalarını aktararak;  Hanuka Bayramı ile yeni yılı kutlayarak son verdi. Ardından Barınyurt sakinlerinden Raşel Kalderon ve Albert Sefada birer konuşma yaptılar. Kalderon sözlerine “Bizlere yalnızlıklarımızı ve zorluklarımızı unutturabilmek için 16 sene evvel kurulan Barınyurt, bugün çalışanlarıyla, gönüllüleriyle evdeki sıcak aile hayatımızı aratmamaktadır. Biz insanlar tek kanatlı melekleriz. Ancak birbirimize sarılarak uçabiliriz….” diyerek başladı ve şöyle devam etti: “….mutluluk sizin kim olduğunuzu veya nelerinizin olduğu değildir. O tamamen ne düşündüğünüze bağlıdır. Onun için düşüncelerinizde sevgiyi, saygıyı ve yardımseverliği ön plana alırsanız bu, mutluluk çıtanızı hep yukarılara taşıyacaktır.” Kalplerdeki sevgi ve yardım ışığının sönmemesi dileğinde bulunarak konuşmasını bitiren Raşel Kalderon, sözü Albert Sefada’ya verdi. Sefada, karşısında büyük bir aile gördüğünü, gönüllülerin sıcaklığı ve sevgisinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirtti ve Matan-Baseter Barınyurt ailesinin daha iyi yaşamasını sağlayan herkese minnettar olduklarını sözlerine ekleyerek konuşmasına son verdi.

Yemek bitiminde davetliler bir sürpriz ile karşılaştılar. Ünlü tiyatrocu Ali Poyrazoğlu ve gençlerden oluşan ekibi kahkaha dolu bir gösteri sundular. Poyrazoğlu; fıkralar anlatarak başladığı şovunu sanat hayatına yeni başladığı zamanlara değinerek devam ettirdi. Paylaştığı anıları ve kadın, erkek ilişkileri ile ilgili düşünceleri ile büyük alkış alan sanatçı daha sonra genç öğrencilerini sahneye çağırdı. İki mini skeç sunan gençlerin ardından Poyrazoğlu gösterisini çeşitli sanatçılar ile ilgili anılarını paylaşarak sürdürdü.  Gün, ünlü ses sanatçısı Zeki Müren’in “Şimdi uzaklardasın” adlı unutulmaz eserinin tüm salon tarafından seslendirilmesi ve duygusal anlar yaşanması ile son buldu.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Sibel KONFİNO
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008