gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Ticaret Ödülleri sahiplerini buldu
Ticaret Ödülleri sahiplerini buldu

2007 İsrail Türkiye Ticaret Ödülleri 19 Kasım Çarşamba akşamı İstanbul- Ceylan İntercontinental Oteli’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Gece, Doron Abrahami önderliğinde İsrail Ticaret Ataşeliği tarafından organize edildi.

Törene, İsrail İhracat ve Uluslararasi İşbirliği Enstitüsü Başkanı David Arzi, İsrail Büyükelçisi Gabby Levy, İsrail Konsolosu Mordehai Amihai’nin de aralarında bulunduğu onur konukları, Türkiye Musevi Cemaati yetkilileri ve Türkiye iş dünyasından birçok seçkin isim hazır bulundu. Gecenin sunuculuğunu İsrail Ticaret Ataşeliği adına Estella K. Barokas yaptı. Ticaret Ataşesi Doron Abrahami’nin açılış konuşmasının ardından Büyükelçi Gabby Levi söz aldı. Yapılan konuşmalarda geliştirilen iş hacminden çok memnun oldukları dile getirildi.

Türkiye, İsrail’in sekizinci ticaret ortağı olup, iki ülkenin karşılıklı imzaladıkları Serbest Ticaret Anlaşması’nın yürürlüğe girmesiyle, son on sene içinde, iki ülke arasındaki ticaret hacmi senede 300 milyon dolardan 3 milyar dolara yükselmiştir. 2008 senesinin ilk yarısına ait veriler bu hacmin 4 milyar doları aşacağını göstermektedir.

İsrail Ticaret ve Çalışma Bakanı Eliyahu Yişay tarafınca imzalı bu ödül, İsrail ve Türkiye arasında ticari hacmi yüksek olan Türk girişimcilere verildi. Ödül sahipleri, İsrail Ticaret ve Çalışma Bakanlığı’nın 2007 senesine ait İsrail – Türkiye ihracat verilerine dayanarak seçildi.

Ödül kazanan şirketler:

Yusuf Levyi Halefi Hari Levyi ve Ortağı Adi Kom. Şti., Nepa Koll. Ltd. Şti.; Hazera Tohumculuk ve Ticaret A.Ş.; VeriFone Elektronik ve Danışmanlık Ltd.Şti.; Turpak Elektromanyetik  Yakıt İkmal Sistemleri Tic. A.Ş.; Elektromaks Elektronik ve Güvenlik Sistemleri San. Tic. Ltd. Şti.; Netafim Türkiye; Tosaf Plastik San. ve Tic. Ltd. Şti.; Iscar Kesici Takım Tic. ve İml. Ltd.Şti.; Advansa Sasa Polyester San. A.Ş.

Rotem Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş.; Ge Healthcare; Kimberly Calrk Tüketim Malları San. Tic. A.Ş.; Med İlaç San.Tic.A.Ş.; Elbit Systems Ltd. ve Nilit’tir. Onur ödülleri ise Kütaş Tarım Ürünleri San. ve Tic. A.Ş ve Zorlu Enerji Elektrik Üretim A.Ş.’ye verilmiştir.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Nur ŞAUL BARAKAS Para>graf
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008