gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
İsrail Ordusu, bakanları savaş tacirliği konusunda uyardı
İsrail Ordusu, bakanları savaş tacirliği konusunda uyardı
İsrail Ordusu, Gazze Şeridi’nde operasyon imasında bulunan bazı bakanları eleştirdi

İsrail Ordusu yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nden Negev’e füze atımının devamı halinde daha sert karşılık vereceklerini açıkladı.  Bu aşamada İsrail Ordusu bölgeyi kuşatmayı düşünmüyor. 

Üst düzey bir ordu yetkilisi, bazı politikacıların İsrail Ordusu’nu politik münakaşaların içine çekmeye çalıştığı konusundaki endişesini öne sürdü. 

Gazze’de şiddet sürmeye devam ediyor. Pazar günü İsrail Ordusu Hamas ile alakalı gruptan Kassam füzesi atmaya hazırlanan dört Filistinliyi öldürdü.  Bir Sderot sakini evinin yakınına Kassam füzesi düşünce yaralandı fakat ağır yaralar almadan kurtuldu.  Filistinli grubun sözcülerinden Abu Mujahid, Kassam veya diğer bombaların durdurulamayacağını söyleyerek, ilerde meydana gelebilecek saldırıların sinyalini verdi.

İsrail Başbakanı Ehud Olmert’in Genelkurmay Başkanı Gabi Aşkenazi’ye Gazze’de operasyon direktifleri verdiğini öğrenen ordu yetkilileri ise şaşkınlıklarını gizlemedi.  Hangi planlardan bahsedildiğini anlamayan yetkililer, meclise ve güvenlik meclisine uzun zaman önce planlar sunduklarını, bakanların planları çok iyi bildiklerini ve karar verme merci onların olmasının gerektiğini söylediler.

Ordu yetkilileri, bazı bakanları savaş tacirliği yapmakla suçlarken, bu tarz imaların sadece Hamas’ı hızlandıracağını söyledi.  Gerek Barak, gerekse Aşkenazi, Gazze Şeridi’nde geniş çaplı operasyondan sakınmak istiyor.  Aşkenazi, füze atımları devam ederse, daha agresif bir politika izleme taraftarı.  Barak’ın bürosundaki yetkililer Hamas’ın, kısmen de Mısır baskısıyla, roket atımlarını azaltacağına inandıklarını belirttiler. 

Sderot’ta yaşayan Motti Turjeman bombadan korunmak için bir sığınak yaparken, Pazar günü evine düşen bomba ile yaralandı.  İşçilerle kahve içmeye çıktığında siren duyduğunu ve evinin beş metre ilerisinde köpek kulübesinin yakının da büyük bir patlama olduğunu söyledi.  Köpeğinin ölü olduğunu zanneden Turjeman’ın köpeği mucize eseri kurtuldu, fakat sağır oldu.

 

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008