gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Limmud’a sayılı günler kala…
Limmud’a sayılı günler kala…
Birkaç haftadır gazetemizde Limmud Kültür Festivali'ne katılacak konuşmacılar hakkında önemli bilgileri okurlarımızla paylaşıyoruz. Bu hafta ise önemli bir değişikliği aktarmak istedik.

Birkaç haftadır gazetemizde Limmud Kültür Festivali'ne  katılacak konuşmacılar hakkında önemli bilgileri siz değerli okurlarımızla paylaşıyoruz. Bu hafta ise önemli bir değişikliği aktarmak istedik.

Bu günlerde tüm dünyayı derinden etkileyen ekonomik ve politik dalgalanmalar konuşmacılardan Daniel Seaman'ın programında ani değişikliklere neden oldu ve Limmud Kültür Festivali'ne katılması imkansız hale geldi. Seaman yerine,  konusunda uzman, dinleyicilerin  yepyeni bir pencereden bakmalarını sağlayabilen, sıra dışı, heyecan verici görüşlere sahip, Dr. Guy Bechor, bilgilerini, Limmud Kültür Festivali’ne kayıt yapan tüm dinleyicilerle paylaşacak.

Meşhur şarkıcı Gilbert Becaud'a bitmek tükenmek bilmeyen sahne enerjisinden dolayı medya “Mr. 20.000 Volt” lakabını takmıştı . Bu veriyi kriter olarak kabul edersek Dr. Guy Bechor'un lakabı “Mr. 40.000 Volt” olmalı. Konuşmasını yaptığı sahneyi, karış karış gezerken  notlarına bakmaması, konusuna ne kadar hakim olduğunun bir göstergesi. İyi bildiğimizi zannettiğimiz,  iyi anladığımıza emin olduğumuz konular hakkında konuşurken yaptığı saptamalarla, Bechor dinleyenlere olaylara çok daha geniş bir açıdan bakmayı öğretiyor. Hep birlikte Ortadoğu denklemini tamamen yeni bir görüş açısı ile kurgulayarak,  yeni bir durum portresi çizen Dr. Guy Bechor'u biraz daha yakından tanıyalım.

İsrail’in genç kuşak siyasi diplomasi ve strateji uzmanı Dr.  Guy Bechor, Eğitim gördüğü Tel-Aviv Üniversitesi Hukuk Fakültesinden yüksek lisans ve doktora derecelerini  aldı. 

P.L.O. Lexicon, Constitution For Israel (İsrail için Anayasa),  Introduction to Law in the Arab World (Arap dünyasında hukuka bakış),  In Search of Social Order (Modern Arap sivil yasaları)  adlı kitapları yazan Bechor, 1980-1984 yılları arasında Israil Ordu Radyosu'nda "Arap İlişkileri" bölümünün editörlüğünü yürüttü, Hadashot günlük gazetesinin Arap ilişkileri muhabirliği ile Haaretz Gazetesi’nde yine muhabirlik  ve yorumculuk görevlerini üstlendi.  Dr. Guy Bechor,  Herzliya  Akademisi  Ortadoğu  Çalışmaları, Çok Yönlü Araştırmalar Enstitüsü'nün başında bulunmakta ve  tam zamanlı profesör olarak görev yapmaktadır.

Dr. Guy Bechor Limmud Kültür Festivali katılımcıları ile paylaşacağı; “Sağırlar Arası Diyalog” başlıklı konuşmasında; Ortadoğu’nun sırrını aralayacak, İsrail-Arap çatışmasının yazılı olmayan kurallarını, Lübnan, Filistin sorunlarını, Suriye ikilemini irdeleyecek.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008