gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
Yıldırımspor Altyapı ve A Takım Sezonu 2008/2009 : Lig maçları başladı
Yıldırımspor, bu sezon alt yapı maçlarında geçen sene de olduğu gibi küçük ve genç takım kategorilerinde mücadele etmekte ancak 1993-1994 doğumlu gençlerden oluşan yıldız takımı olmadığı için yıldız maçlarına katılamıyor.

Geçen sezon büyük bir başarı elde ederek İstanbul’un ilk 12 takımı arasına giren ve A ligine çıkan YSK genç takımı bu sezon gurubunda Tofaş, Pamukspor, Efespilsen, Pertevniyal, Kızıltoprak ve Işıkspor gibi güçlü takımlarla mücadele edecek. Geçen sezondan genç yaşları biten 1990 doğumlu oyuncular Eytan Ancel, Ferit Özlü, Cem Zamla ayrıca takımdan ayrılan Utku ve Cihan gibi oyunculardan yoksun olan takım bu sene büyük bir güç kaybıyla maçlarına başladı. İlk maçını Pamukspor ile oynayan takım, maçı 47 sayı gibi büyük bir farkla mağlup tamamladı. İkinci maçını Kızıltoprak ile oynayan YSK, maçı yine 30 sayı farkla kaybetti.. Daha sonra İstanbul Tofaş ile oynayan Yıldırımspor Genç Takımı maçta çok iyi oynamasına karşın sonuçta 9 sayı ile maçı kaybetti. Sonraki maç D.S.İ ile olmuş fakat o maç da 30 sayı farkla kaybedildi. Genç takımın ligde galibiyeti bulunmuyor.

Bu sene 1995 ve 1996 doğumlularla mücadele etmesi gereken küçük takım, maalesef oyuncular gerekli ilgiyi göstermemelerinden dolayı maçlara yaşları 1995’den 1999 doğumlulara kadar değişen oyuncular ile katılmak zorunda kalınıyor. Bu ilgisizlik yüzünden 10 kişi ile çıkılması gereken ilk maça 8 kişi ile çıkıldığından Yıldırımspor hükmen yenik duruma düştü.. İkinci maç Fenerbahçe ile oynanmış fakat oradaki büyük yaş ve fizik farkı yüzünden de 100 sayılık bir farkla mağlup olundu.

Bu sene tekrar bir yapılanma içine giren Yıldırımspor A takımının bu sezon ki hedefi 2.lige çıkmak. Bunun için iyi transferler yapan takım maçları 8 Kasım’da başladı. Gurubunda Bursa TED, Bursa Final Gençlik, İstanbul DSI, Bilecikspor ve İstanbul Tuzla Belediyesi gibi takımlar yer alıyor. İlk üçe kalacak takımların bir üst guruba çıkacağı grupta, takımımız iddialı durumda.

İlk maçını 8 Kasım günü kendi evinde grubun iddialı takımlarından ve kadrosunda  dört adet 1.lig oyuncusu bulunduran Tuzlaspor ile oynayan YSK maça çok iyi başlamış ve ilk devreyi 35-28 skor ile önde kapattı. Üçüncü periyotta hakemlerin Tuzla lehine çaldıkları düdüklerle fark 13 sayıya kadar çıktı. Dördüncü periyotta Yıldırımspor toparlandıysa da, maçı 8 sayı farkla kaybetti.

YSK’nın bir sonraki maçı 15 Kasım  günü saat 14.00’de Bilecik’de Bilecikspor ile yapılacak.

Facebook'ta Paylaş
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008