gozlemkitap
RSS
Yayın Haftaları X
karmakarışık...

Gençlik derneklerimiz hızla  2008-09 kış sezonu faaliyetlerine başladılar. Hanım kolları sırayla açılışlarını eğlenceli gösterilerle gerçekleştiriyorlar. Bildiğiniz gibi, dernekler gençlere yönelik çalışmaların yanı sıra neredeyse  profesyonelleri aratmayacak tiyatro faaliyetleriyle de kendilerinden söz ettiriyorlar.

Bu çalışmalar o denli ciddi bir emek sarf ediliyor ki, takdir etmemek mümkün değil…. Yine bu oyunlarda  sahne tozunu yutan bir çok cemaat bireyimiz, profesyonel olarak yollarına devam ediyorlar…

Bu bağlamda geçtiğimiz hafta içinde Yıldırımspor Kulübü’nün bu yıl sahnelediği Karmakarışık adlı oyunu izleme fırsatını buldum.

Oyun öncesinde yaptığı konuşmaya YSK ve tiyatro severlere hoş geldiniz diyen Dernek Başkanı Hayim Eskenazi, 12 ay aktif olan derneğin çalışmalarından söz etti. 30 kişilik kadronun emeği olan oyunun hayata geçirilmesinde emeği geçen: “Tüm yönetim kuruluma, hanımlar koluna, oyunda emeği geçen arkadaşlarımıza, ailelerine ve Tiyatro Komisyonu Başkanı Eti Zavaro’ya; oyunumuzu sponsorlukları ile destekleyen başta Uyanoğlu İnşaat olmak üzere , tüm şirket ve kuruluşlara, bizlerden yardımını esirgemeyen Onursal Başkanımız Bensiyon Pinto’ya, tüm Beşiktaş halkına olduğu gibi büyük bir sevgiyle Akatlar Kültür Merkezi’nin kapılarını bizlere açan  Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal’a şahsım ve derneğin adına teşekkür ediyorum” dedi.

“Karmakarışık” birçok konuda kişilere örnek olacak nitelikte. Oyun günümüzde yitirmeye başladığımız, oysa hayatı yaşanılır kılan büyük değerler, aşkın her şeye değer olduğunu,  sevginin tükenmezliğini, aile bağlarının, dayanışmanın, sabrın önemini vurguluyor.

Hayal ile gerçek arasında gidip geleceğiniz oyunda, kendi yaşamınızdan kesitler bulacağınızı ve hoşça vakit geçireceğinizi söyleyebilirim.

Cemaat içi etkinliklerde farklı platformlarda görmeye alışık olduğum bazı kişilerin, Karmakarışık’ta  değişik karakterlerdeki başarılı performansları, oyuncuların düzgün diksiyonları  dikkat çekiyor…

Karmakarışık farklı kurgusuyla izlenmeye değer… Birkaç kez daha sahnelenecek oyun için dernek sekreterliğine başvurabilirisiniz.

Facebook'ta Paylaş
Yazar Ester Yannier Sıcağı Sıcağına ester@superonline.com
Yazdır Yazdır
Yazdırma Önizleme X Yazdir
Yazdırma işlemini başlatmak için YAZDIR 'a tıklayın.
Arkadaşına Gönder Arkadaşına Gönder
Arkadaşlarıma Gönder X
Abone Formu X
Şalom Gazetesi’nin adresinize gelmesi için bir yıllık şehir içi abonelik ücreti 140 TL.dir.
İletişim Formu X
Şalom Satış Noktaları X
Remzi Kitabevi - Etiler Akmerkez
Remzi Kitabevi - Suadiye
Remzi Kitabevi - Osmanbey
Remzi Kitabevi - Erenköy Carrefour
Remzi Kitabevi - Akadlar Mayadrom
Remzi Kitabevi - Mecidiyeköy Profilo
Remzi Kitabevi - Ankara Armada
Remzi Kitabevi - İzmir
Remzi Kitabevi - Antalya
Şalom Gazetesi - Künye X
künye
Abone Bize Ulaşın Reklam Şalom Satış Noktaları Künye Tüm Hakları Saklıdır. Şalom Gazetesi 2008